7:07 ق.ظ

شنبه 14 تیر 1399

مجموعه صنعت برق

راهنمای جامع ماشین های دوار و ملزومات آن

راهنمای جامع ماشین های دوار و ملزومات آن

ناشر : انتشارات نیکو نوین

مدیر اجرایی و گردآوری : حسین نیکوپی

مدیر بازرگانی : فاطمه راشدپور

گرافیک و امور فنی نشر : رحیم نوبخت

پردازش اطلاعات : مریم ممتنع

نوبت و سال چاپ : اول 1396

شمارگان : 2500

بها : 40000 تومان

درباره کتاب

کتاب راهنمای جامع ماشین های دوار و ملزومات آن در چهار بخش کلی شامل مقاله علمی، آگهی برخی از شرکت های فعال در این حوزه، بانگ اطلاعات شرکت ها و اطلاعات مدیران آنها، تهیه و منتشر گردیده است.

مقاله علمی موجود در این کتاب تحت عنوان نگاهی کلی به ماشین های الکتریکی می باشد که توانسته علاوه بر بخش های تبلیغاتی، جنبه علمی نیز به این مجموعه بیفزاید. این مقاله به همت آقای مهندس فرشاد عسگری جمع آوری شده است.

بخش بانک اطلاعاتی کتاب نیز با داشتن بیش از 800 مورد اطلاعات شرکت های فعال در این حوزه، گنجینه ارزشمندی برای بسیاری از شرکت ها فراهم آورده .

بخش ابتدایی مقاله

ماشین الکتریکی : یک نام کلی برای دستگاهی است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی یا برعکس تبدیل می‌کند یا سطح ولتاژ جریان متناوب را به سطح دیگری از ولتاژ تغییر می‌دهد.حال می توان گفت که :

ژنراتورها انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند. موتورهای الکتریکی، انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کنند و همچنین ترانسفورماتورها سطح ولتاژ جریان متناوب را تغییر می‌دهند.یک ژنراتور الکترون‌ها را به حرکت درون یک مدار الکتریکی بیرونی سوق می‌دهد. روش کار آن تا حدی شبیه به پمپ آب است، از این نظر که جریان آب را ایجاد می‌کند اما خود آب در پمپ ایجاد نمی‌شود. منبع انرژی مکانیکی (محرک اصلی) ممکن است یک موتور بخار بالا و پایین رونده یا یک توربین باشد، یا آبی که از میان یک توربین یا چرخ آبی می‌گذرد، یا یک موتور درون‌سوز، یا یک توربین بادی، یک هندل دستی، یا هوای فشرده یا هر منبع دیگری از انرژی مکانیکی.

برای سفارش و دریافت این کتاب از طریق پست می توانید با انتشارات نیکو نوین تماس حاصل نمایید.