هنگام قطع شدن مدار قطع کننده چه باید کرد؟

هنگام قطع شدن مدار قطع کننده چه باید کرد؟

اول ایمنی

وقتی برای اولین بار کلید قطع کننده شما وارد می شود ممکن است اعصاب خرد کننده باشد ، اما واقعاً دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. در حالی که راه اندازی مجدد قطع کننده مدار در خانه بی خطر است، هنگام انجام این کار باید بسیار مراقب باشید. اطمینان حاصل کنید که به سیم های در معرض دید دست نزنید یا سعی نکنید صفحه قطع کننده را جدا کنید. از آنجا که آب و برق با هم مخلوط نمی شوند ، همچنین اطمینان حاصل کنید که در صورت مرطوب یا مرطوب بودن، هرگز به قطع کننده نزدیک نشوید – صبر کنید تا منطقه خشک شود یا با یک متخصص تماس بگیرید تا از سالم بودن منطقه مطمئن شوید.

چراغ ها و وسایل آسیب دیده را خاموش کنید

علاوه بر خرابی قطع کننده مدار، آخرین چیزی که شما نیاز دارید این است که فیوز را روی تلویزیون اتاق نشیمن یا سایر لوازم اصلی خود ببندید. شما نه تنها قدرت ندارید، بلکه یک خانواده بسیار ناراضی نیز خواهید داشت. برای جلوگیری از این مشکل، قبل از برخورد با قطع کننده مدار، همه دستگاه های الکترونیکی اصلی را خاموش کنید. اگر کلید خاموش در دسترس نیست، قبل از ادامه کار، دستگاه را از برق بکشید تا منبع تغذیه قطع شود.

جعبه قطع کننده خود را پیدا کنید

نمی دانید کجا باید جعبه شکن خود را جستجو کنید؟ قطع کننده های مدار معمولاً در یک جعبه سرویس فلزی خاکستری رنگ قرار دارند که در یک منطقه کاربردی مانند زیرزمین، لباسشویی یا کمد لوازم جانبی قرار دارند. اگر جعبه قطع کننده در یک اتاق تمام شده باشد ، ممکن است بلافاصله قابل مشاهده نباشد. بررسی کنید که آیا کابینت دیواری در اتاق وجود دارد که ممکن است جعبه داخل آن قرار داشته باشد. اگر نمی توانید جعبه اصلی خود را پیدا کنید و صاحب خانه قدیمی هستید، ممکن است به جای آن جعبه فیوز داشته باشید. جعبه های فیوز شبیه به قطع کننده ها هستند، اما در صورت خراب شدن فیوز، فرایند متفاوتی برای بازگرداندن مدار وجود دارد. هنگامی که جعبه قطع کننده را پیدا کردید، در را باز کنید و به دنبال کلیدهایی باشید که در ردیف تنظیم شده اند.


انتشارات نیکونوین

طراحی جلد کتاب * اخذ مجوز کتاب * چاپ کتب و مقالات * صفحه آرایی کتاب


در موقعیت OFF به دنبال قطع کننده ها باشید

بررسی کنید که آیا قطع کننده مدار قرمز یا نارنجی نشان می دهد یا خیر. این نشان می دهد که قطع کننده خاموش است. اگر هیچ رنگی نمایش داده نشده است، همچنین می توانید بررسی کنید که آیا هر اهرمی در موقعیت مخالف سایر اهرم ها در موقعیت روشن قرار دارد یا خیر. در اکثر جعبه های قطع کننده مدار، اگر اهرم به سمت خارج پنل قرار گرفته باشد، به احتمال زیاد در حالت خاموش است.

 

نیکونوینانتشارات نیکونوین

 

برگشتن به موقعیت روشن

هنگامی که قطع کننده خاموش را پیدا کردید، آن را به حالت روشن برگردانید. هنگام چرخاندن اهرم باید یک مقاومت جزئی احساس کنید و صدای کلیک را بشنوید که نشان می دهد دوباره به عقب برگشته است. این باید قدرت را بازیابی کند، اما اگر این کار را نکرد، ممکن است لازم باشد یکبار دیگر شکن خود را بچرخانید.

چراغ ها و وسایل آسیب دیده را روشن کنید

پس از اینکه شکن را به حالت ON روشن کردید و برق شما مجدداً تنظیم شد، می توانید لوازم خانگی خود را دوباره روشن کرده و هر دستگاه جدا شده را به برق متصل کنید. وقتی همه پریزها را بررسی کردید و مطمئن شدید که برق شما به طور کامل بازیابی شده است، پس کارتان تمام شده است. این آسان بود، درست است؟

اگر قطع کننده مدار شما همچنان خراب شود چه؟

اگر همچنان با قطع کننده مدار خود مشکل دارید ، احتمالاً باید با برق کار تماس بگیرید زیرا ممکن است مشکل پیچیده تری رخ دهد. قطع شدن مدار قطع کننده ممکن است در اثر اتصال کوتاه، مدار اضافه بار یا خطای زمین ایجاد شود. قبل از تماس با برق کار، می توانید در مورد این مسائل رایج بیشتر بیاموزید تا آماده باشید تا مشکل را برای برقکار خود شرح دهید و مشکل را سریع و کارآمد برطرف کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
سوالی دارید در خدمتم!!
پشتیبانی انتشارات نیکونوین
سلام و عرض ادب
وقتتون بخیر
چطور میتونم کمکتون کنم؟