99215_776

۲۵ پروژه صنعت آب و برق در ۴ استان افتتاح شد.

از ۲۵ پروژه افتتاح شده، چهار پروژه سهم استان آذربایجان‌غربی، سه پروژه در اردبیل، هشت پروژه در اصفهان و ۱۰ پروژه در استان مازندران است که صبح امروز به بهره‌برداری رسید.
“سد کانی‌سیب” با ۲۲۰ میلیون مترمکعب حجم مخزن و اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه آبی افتتاح شده استان آذربایجان‌غربی است که به عنوان طرح عظیم زیست محیطی با قابلیت انتقال سالانه ۵۵۰ میلیون مترمکعب آب از محل این سد به منظور احیای دریاچه ارومیه بوده و با هدف کاهش مهاجرت و ثبات جمعیت در مناطق مرزی، اشتغال‌زایی بومیان و رونق اقتصادی منطقه صبح امروز به بهره‌برداری رسید.
پروژه سد کرم‌آباد با هدف تامین آب مورد نیاز ۱۹ هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی منطقه، کاهش مهاجرت و ثبات جمعیت در مناطق مرزی، اشتغال زایی بومیان و رونق اقتصادی منطقه خصوصاً در منطقه آزاد ماکو و ارتقای راندمان آبیاری و افزایش تولید و پروژه احداث و آب‌اندازی شبکه آبیاری و زهکشی ارس غربی با هدف امکان بهره‌برداری و آب اندازی از هشت هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی منطقه از دیگر طرح‌های آبی افتتاح شده استان آذربایجان‌غربی است که صبح امروز در هفته سی و چهارم پویش  هرهفته_الف_ب_ایران با دستور رئیس جمهور افتتاح شد.
پروژه‌های برقی افتتاح شده استان آذربایجان‌غربی نیز در ایستگاه سی و چهارم پویش هرهفته_الف_ب_ایران، برق‌رسانی به ۸ روستای قزقاپان ترک، قزلچه علیا، کیدان، قوری ناو، آق تپراق، آرتاکندی، کانی اسپان، نوروزلو است که ۹۵ خانوار را تحت پوشش قرار می‌دهد.
بر این اساس، در استان اردبیل نیز سه پروژه تامین برق در شهر نمین، بیله‌سوار و پنج روستای این استان با هدف کمک به تامین نیاز مصرف انرژی مشترکان، افزایش پایداری شبکه انتقال، بهبود کیفیت برق و کاهش تلفات با تحت پوشش قرار دادن ۴۷ خانوار فردا با دستور رئیس جمهور افتتاح شد.
چهار پروژه تامین برق نیز در استان اصفهان صبح امروز در ایستگاه سی و چهارم پویش هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.
پروژه‌های برقی افتتاح شده استان مازندران شامل پنج نیروگاه مقیاس کوچک جمعاً به ظرفیت ۶۸ مگاوات در چمستان، بابلسر، بابل و بهشهر و چهار پروژه پست، خط انتقال و شبکه فوق توزیع با هدف کمک به تامین نیاز مصرف انرژی مشترکان، افزایش پایداری شبکه انتقال، بهبود کیفیت برق و کاهش تلفات است که صبح امروز با دستور رئیس جمهور افتتاح شد.
طرح آبرسانی به ۵۷ روستا، دیگر پروژه آماده افتتاح استان مازندران است که صبح امروز با افتتاح آن و با اجرای ۸۶ کیلومتر خط انتقال و ۱۲۹ لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب، ۳۲ هزار و ۶۶۰ نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
منبع: برق نیوز

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.